pirmdien, 22 jūnijs, 2026
HomeTālavas Taurētāji"Olainfarm" padomes priekšsēdētājs: Tā bija reideru shēma

“Olainfarm” padomes priekšsēdētājs: Tā bija reideru shēma

Vienu no Latvijas lielākajiem farmācijas uzņēmumiem “Olainfarm” turpina plosīt akcionāru strīdi, jo par vienotu pozīciju nav izdevies vienoties mūžībā aizgājušā uzņēmuma lielākā īpašnieka Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Nikai Saveļjevai un jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildnei Signei Balderei-Sildedzei. 4.septembrī akcionāru ārkārtas sapulcē tika atlaista iepriekšējā uzņēmuma padome, saglabājot tajā tikai Irinu Maliginu un Balderi-Sildedzi, bet no jauna ieceļot Pāvelu Rebenoku (padomes priekšsēdētāja amatā), Mārtiņu Krieķi un Dainu Sirlaku. Visai drīz padomi pameta Baldere-Sildedze, atstājot to tikai četru cilvēku sastāvā. Tāpat Baldere-Sildedze un Nika Saveļjeva vērsušās tiesībsargājošajās institūcijās ar lūgumu sākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu. Kas pašlaik notiek uzņēmuma pārvaldē, intervijā aģentūrai LETA stāsta tagadējais “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks:
Pašlaik Signe Baldere-Sildedze ir atkāpusies no “Olainfarm” padomes un tā ir palikusi četru cilvēku sastāvā. Kas tagad notiks? Tiks sasaukta akcionāru sapulce, lai pārvēlētu padomi?
Nē, netiks sasaukta.
Kāpēc?
Mēs rīkojamies tā, kā ir noteikts Komerclikumā. Ārkārtas akcionāru sapulci var sasaukt valde pēc savas iniciatīvas. Mēs ar valdi to pārrunājām, un tādas iniciatīvas nebūs, jo padome ir lemttiesīga un kvorums ir. Kvorumam pietiek ar trīs cilvēkiem, un pašlaik padomē ir četri. Līdz ar to padome var pilnvērtīgi strādāt. Sapulci var sasaukt arī padome. Pēc padomes domām, tas nav nepieciešams, jo padome ir lemttiesīga. Ja Signe Baldere-Sildedze ir izteikusi savu piekrišanu darboties padomē un nedēļas laikā nav atnākusi ne uz vienu padomes sēdi, un tad pārdomājusi, tad tā ir viņas izvēle. Vēl viens variants, kā var sasaukt akcionāru sapulci, ir, ja to pieprasa 5% akciju turētāji. Tas ir arī vienīgais iespējamais pieprasījums, jo, kā jau minēju, tad padome un valde to nedarīs. Tā ir teorētiska iespēja.
Pašlaik mēs redzam, ka tirgus uz Signes aiziešanu no padomes ir reaģējis pozitīvi, jo brīdī, kad viņa par to paziņoja, akciju cena ir pieaugusi. Viņas aiziešana padomes darbu nav ietekmējusi, jo, kā jau teicu, viņa padomē nemaz nav sākusi darboties.
Komerclikums nosaka, ka publiskās akciju sabiedrībās padomē ir jābūt vismaz pieciem locekļiem. Vai uz šī likuma panta pamata jebkuru jūsu lēmumu padomē tomēr nevarēs apstrīdēt?
Nē. “Olainfarm” pārvaldes struktūra atbilst šim pantam. Saskaņā ar statūtiem “Olainfarm” padomē tiešām ir jābūt pieciem locekļiem. Viņi arī akcionāru sapulcē bija ievēlēti. Taču šis likuma pants ir jāsaprot kontekstā ar citiem pantiem, kuri nosaka lēmumu pieņemšanai nepieciešamo kvorumu. Šobrīd tas ir atbilstošs likumam.
Likumā ir loģika, un loģika ir šāda. Akcionāru struktūra uzņēmumā var būt arī sadrumstalota. No mazākuma akcionāriem padomē vienmēr var būt pat vairāki locekļi. Ja katrs liks galdā atlūgumu un tādēļ nekavējoties būs jāsasauc akcionāru sapulces, tad katru mēnesi mums būs jāsēž akcionāru sapulcēs. Tas nav normāli. Tādēļ arī citos uzņēmumos ir šāda pieredze. Tālu nav jāiet – arī “Grindeks” ir publiska akciju sabiedrība, un jau četrus gadus tur padomē darbojas četri locekļi. Galvenais ir, lai būtu kvorums un padome būtu lemttiesīga. Akcionāriem ir tiesības izvirzīt savus kandidātus padomē, un, ja tādi netiek izvirzīti, tad cik ir, tik ir. Mēs gājām to ceļu, ka SIA “Olmafarm”, kuram pieder 42% “Olainfarm” akciju, izvirzīja piecus kandidātus, tajā skaitā Signi. Nu ja viņa nevēlas darboties, tad viņa nevēlas darboties. Tas neiespaido uzņēmuma darbu, jo uzņēmums strādā un viss ir kārtībā.
Kad tiks sadalīts Valērija Maligina mantojums?
Juridiski mantojums ir sadalīts – visas meitas ir izņēmušas mantojuma apliecības. Faktiski mantinieces tagad ir kopīpašnieces – katra māja pieder trijiem, katra akcija pieder trijiem. Respektīvi, viss pašlaik ir kopīpašums. Tādēļ tagad trijiem mantiniekiem ir jāparaksta vienošanās par mantojuma sadali.
Tas nozīmē, ka uzņēmumā tagad ir jāgaida, kad šīs trīs mantinieces vienosies?
Uzņēmumam nekas nav jāgaida. Uzņēmums ir rīcībspējīgs, visi tā vadības orgāni ir rīcībspējīgi. Beidzot gan valde, gan darbinieki var mierīgi strādāt, nevis baidīties par to, ka pie viņiem visu laiku kāds nāk un prasa kaut kādas atskaites.
Ja nenotiktu šī padomes pārvēlēšana, tad iepriekšējā padome jau bija plānojusi pārņemt ne tikai uzraudzības funkciju, bet arī uzņēmuma operatīvo vadību. Bija plānots pilnībā nomainīt valdi, samazināt valdes locekļu skaitu līdz pieciem, iecelt Lauri Macijevski, kuru mēs atlaidām, par jauno valdes priekšsēdētāju. Faktiski tad uzņēmums tiktu sagrauts. Tā bija reideru shēma. Ja jūs paskatītos uz statūtu grozījumiem, kuri bija iecerēti un kurus Irina Maligina akcionāru sapulcē noraidīja, tie paredzēja faktiski valdei atņemt tās funkcijas. Pat tādi ikdienišķi jautājumi kā konsultantu piesaistīšana, juristu līgumi būtu jāsaskaņo ar padomi. Faktiski padome gribēja pārņemt valdes funkcijas. Pašreizējā padome ar valdi sadarbojas, bet ļauj tai pilnībā, uz savu atbildību, protams, pieņemt lēmumus, lai rūpnīca varētu normāli funkcionēt. Padome nodarbojas tikai ar uzraudzības funkcijām un lemj par nākotnes mērķiem. Bet visi ikdienas jautājumi, protams, ir valdes funkcija.
Pirmā mums bija padomes kopsēde ar valdi, kurā Irina Maligina skaidri pateica, ka rūpnīca netiek pārdota. Tā ir ļoti svarīga ziņa, kura ir jānodod arī sabiedrībai. Irina Maligina respektē tēva gribu un vēlas, lai rūpnīca turpinātu funkcionēt kā vienots veselums un attīstītos tālāk. Tādēļ mēs pateicām, ka vēlamies, lai valde atsāk Valērija Maligina laikā apstiprinātās attīstības koncepcijas īstenošanu dzīvē. Tā iekļauj jaunu uzņēmumu iegādi. Detalizētāk es to nevaru izklāstīt, jo no sākuma par to ir jāziņo biržai. Bet jau iepriekš publiski bija zināms, ka mēs plānojam jaunas farmaceitiskās rūpnīcas iegādi Rietumeiropā. Es ceru, ka tas varētu notikt jau šogad. Šis projekts bija attīstības stadijā jau tad, kad valdes priekšsēdētājs bija Valērijs Maligins, un tam ir pieejams arī finansējums. Es ceru, ka šogad mēs varēsim turpināt arī “Latvijas aptiekas” tīkla paplašināšanu.
Līdz ar to visi šie publiskie paziņojumi, ka jaunā padome nodarbojas ar to… Nu jūs jau zināt – tikai plāno kaut ko pārdot un izsaimniekot. Tie ir tikai apmelojumi, kuri neatbilst patiesībai.
Lai vēlreiz saprastu akciju sadalījumu – vai šī kopējā mantojuma aizgādne joprojām ir Irina Maligina?
Nē, aizgādņa funkcija ir beigusi eksistēt, jo mantinieces mantojuma apliecības ir izņēmušas. Tagad katrs mantinieks var rīkoties patstāvīgi.
Tomēr joprojām ir nepieciešami kopīgi lēmumi?
Jā. Taču tas neatstāj iespaidu uz rūpnīcu.
Tomēr nākotnē akcijas tiks sadalītas, lai katrai mantiniecei ir savas akcijas, nevis šis kopīpašums.
Akciju struktūra ir diezgan sarežģīta. Divas trešdaļas mantoto akciju pieder SIA “Olmafarm”, un tas ir pilntiesīgs akcionārs, un šī SIA valdes locekle ir Irina Maligina. Līdz ar to “Olmafarm” piederošie 42% “Olainfarm” akciju ir tā akciju pakete, kura pašlaik pilntiesīgi var piedalīties akcionāru sapulcēs un balsot. Vēl 27% “Olainfarm” akciju piederēja Valērijam Maliginam kā fiziskai personai, un tās pašlaik ir kopīpašums. Lai tās sadalītu, ir nepieciešama vienošanās starp mantiniecēm. Viņas var satikties un vienoties. “Olmafarm” savukārt problēma ir tāda, ka tam ir 40 kapitāla daļas un tas nedalās uz trīs. Tādēļ tur arī būs nepieciešama vienošanās, lai Uzņēmumu reģistrā vispār varētu pārreģistrēt īpašuma tiesības. Tādas vienošanās pagaidām nav.
Kamēr vienošanās nav, tad Irina Maligina var balsot ar “Olmafarm” akcijām, bet šie 27% akciju iznāk kā pakārti gaisā?
Jā. Taču tādēļ cilvēkiem savā starpā ir jāsarunājas tieši, nevis ar preses starpniecību. Viņas var vienoties. Taču es kā padomes priekšsēdētājs nevaru un arī negribu tur jaukties. Gan jau laika gaitā viņām izdosies vienoties.
Par pieminēto rūpnīcas iegādi jūs neko precīzāk nevarat teikt?
Es nedrīkstu. Pirmkārt, joprojām notiek pārrunas, otrkārt, “Olainfarm” kā publiskai akciju sabiedrībai no sākuma par to ir jāziņo biržai.
Finansējums tam ir plānots no uzņēmuma līdzekļiem, tiks ņemts kredīts?
Gan, gan. Lai varētu plānot šādu pirkumu, paralēli jau ir jāsaprot, kur tam ņemt naudu.
Maligina jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze un Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva vērsušās tiesībsargājošajās institūcijās ar lūgumu sākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu. Policija jau ir pie jums bijusi saistībā ar šo iesniegumu?
Nē, policija pie mums nav bijusi. Tas ir pilnīgi nepamatots iesniegums. Par to mēs varam spriest tikai pēc publiskās informācijas. Man ir aizdomas, ka viņi paši nesaprot, ko tas nozīmē. Mēs varam runāt par to, ka ir notikusi tiesiska akcionāru sapulce un akcionāri ir tiesīgi jautājumu par padomes, par revīzijas komisijas atcelšanu un iecelšanu lemt jebkurā brīdī, iepriekš to neizsludinot. Sapulce ir notikusi tiesiski, Uzņēmumu reģistrs izmaiņas ir reģistrējis. Tas, ka kādam nepatīk padomes sastāvs… Nu viņi ir neapmierināti, bet tas jau nav pamats apgrūtināt tiesībsargājošās iestādes. Tie nosacītie fakti, ko viņi piemin, ka ir kaut kādas aizdomas… Lai tiesībsargājošās iestādes pārbauda un pārliecinās, ka tas neatbilst patiesībai.
Kas jums Macijevska kunga darbībā nepatika?
Tas neiederējās mūsu redzējumā par to, kā rūpnīcai ir jāattīstās. Mēs gribējām, lai valde turpina darbu tādā sastāvā, kāds bija Valērija Maligina laikā. Šobrīd ir veiktas nelielas korekcijas, un Lauris ir nomainīts pret Ingu Krūkli. Viņas kā finansistes pienesums mūsu izpratnē būs lielāks un labāks. Kas attiecas uz iepriekšējo valdes locekli, tad pašlaik jau ir skaidrs, ka viņš uzticētos pienākumus faktiski nav pildījis. Tie ietvēra komunikāciju un saziņu ar investoriem. Šāda saziņa nav notikusi.
Tas ir nākamais jautājums, pie kura mēs ķersimies. Oktobrī un novembrī mēs plānojam apmeklēt lielākos mazākuma akcionārus Skandināvijā un Polijā, lai viņiem izskaidrotu visu situāciju. Tagad mēs veicam skaidrojošo darbu ar darbiniekiem, bankām, sadarbības partneriem. Mēs jau bijām Krievijā, kas ir “Olainfarm” lielākais tirgus, un tikāmies ar produkcijas izplatītājiem. Tagad viņi ir sapratuši, ka mums viss ir kārtībā un viņi mierīgi var turpināt darbu.
Turpmākas izmaiņas valdē neplānojat?
Netiek plānotas.
Minējāt, ka valde varētu darboties tādā sastāvā kā Valērija Maligina laikā. Neplānojat aicināt atpakaļ kādreizējos valdes locekļus, kuri amatus ir pametuši?
Pašlaik valde strādās tādā sastāvā, kādā ir šobrīd. Kas attiecas uz tiem darbiniekiem, kuri zaudēja darbu iepriekšējās padomes laikā, tad mēs šīs personālijas iespēju robežās cenšamies apzināt. Mēs tiešām uzskatām, ka iepriekšējās padomes darbs nebija vērsts uz uzņēmuma attīstību. Attiecīgi mēs esam sākuši uzrunāt šos cilvēkus, lai varētu atrast ar viņiem kaut kādus sadarbības modeļus, varbūt citā izpausmē, kas nav valde.
Mūsu prioritāte ir, lai “Olainfarm” attīstās. Ja mēs stāvam uz vietas, tad ir regress.
Kā uz visu šo ne visai vienkāršo laiku ir reaģējuši uzņēmuma darbinieki? Iet prom?
Šobrīd tas tā noteikti nav. Bet mums ir informācija, ka iepriekšējās padomes laikā bija cilvēki, kuri paši izlēma atstāt darbu. Šobrīd es neesmu dzirdējis, ka kāds ietu prom, jo viņam nepatīk jaunā vadība. Darbinieki vienkārši grib strādāt un lai viņiem netraucētu. Bet, protams, ka tas negatīvās informācijas apmērs, kurš ir apkārt, var radīt satraukumu. Tādēļ mēs plānojam sarīkot lielu sapulci ar visiem darbiniekiem. Līdz šim mēs esam runājuši ar vadību, lai tā komunicētu visu informāciju tālāk, bet tagad gribam sarīkot arī lielu kopsapulci, izklāstīt savu vīziju, atbildēt uz jautājumiem.
Neviens no sadarbības partneriem, izplatītājiem nav atteicies no sadarbības ar “Olainfarm”?
Man nav tādas informācijas. Sadarbība turpinās, un viss ir kārtībā.
Jau minējāt, ka plānojat tikties ar mazākuma akcionāriem. “Olainfarm” akciju vērtība pēdējo sešu mēnešu laikā ir kritusies par vienu ceturto daļu, un lielu paldies viņi jums noteikti neteiks.
Nē, viņi mums tieši pateiks paldies. Mēs esam jauna padome, kura ir iecelta 4.septembrī. Iepriekšējā padome, kura faktiski darbojās kopš decembra, ir atbildīga par šo akciju vērtības kritumu. “Pierakstīt” to mums nav nekāda pamata. Ja jūs palūkojaties biržā, tad pēdējās dienās ir kāpums. Pirmā reakcija pēc padomes nomaiņas bija neizpratne, jo šis lēmums tiešām nebija izsludināts, un kritums bija saprotams. Bet tagad akcijas cena jau ir atgriezusies tajā līmenī, kāds bija iepriekšējās padomes laikā.
Taču, ja mēs paskatāmies uz visu periodu kopš Valērija Maligina aiziešanas, tad kritums tiešām ir fantastisks. Ja visu šo mēnešu laikā nekas netika darīts, lai šo situāciju normalizētu, tad tas arī bija mērķis. Ja jūs vēlreiz noklausītos [iepriekšējā “Olainfarm” padomes priekšsēdētāja Ivara] Kalviņa interviju, kura bija raidījumā “Nekā personīga”, tad jūs sapratīsiet viņa plānu. Viņš gan to mēģināja “pierakstīt” mums. Viņš teica, ka svarīgi ir novest uzņēmumu lejā un tad par kapeikām to paņemt. Tā ir shēma, ko Irina Maligina apturēja 4.septembrī. Ja jūs paskatītos uz to visu iepriekšējās padomes komandu, tad tur ir gan maksātnespējas administratori, gan vienam konkrētam cilvēkam pietuvināti personāži. Nu tad jāsecina, ka viņi vienkārši netieši atzina, kāda bija shēma. Šī shēma ir apturēta, un tagad mēs darīsim visu iespējamo, lai “Olainfarm” akciju cena biržā turpinātu augt un sasniegtu līmeni, kāds bija Valērija Maligina dzīves laikā.
Tādēļ mēs arī investoriem gribam nodot, ka viņiem akcijas ir nevis jāpārdod, bet, izmantojot tirgus situāciju, jāpērk klāt.
Tomēr mantinieces agrāk vai vēlāk savu mantojumu sadalīs. Ja divas pašlaik ir vērsušās pret jums ar iesniegumu policijā par reiderismu, tad visdrīzāk atkal sekos “varas” pārdale.
Mēs esam algoti darbinieki un mūs ir uzaicinājusi Irina Maligina. Mēs strādāsim un parādīsim, ko mēs varam. Ja pienāks brīdis, kad akcionāru lēmums būs cits, atnāks cilvēki, kuri turpinās mūsu darbu.
Bet pašlaik, izejot no informācijas apjoma, kas ir manā rīcībā, es paredzu, ka padome šādā sastāvā var nostrādāt ļoti ilgu laiku. Un tas ir visu akcionāru interesēs. Tajā skaitā to akcionāru interesēs, kuri pašlaik dara visu iespējamo, lai ar negatīvas publicitātes palīdzību faktiski mazinātu uzņēmuma vērtību. Mēs tam aktīvi pretojamies, un, neraugoties uz negatīvo fonu, akciju cena biržā aug. Tas nozīmē, ka mūsu darbs atsver to negatīvo informācijas plūsmu, kas šobrīd parādās.
Kāpēc to dara mantinieces, man nav skaidrs. Lai kas viņām patiktu vai nepatiktu, kādas būtu cilvēciskās attiecības, tas ir vienīgais reālais aktīvs mantojumā. Viss pārējais salīdzinoši ir nekas.
Ir bijušas runas gan par to, ka “Olainfarm” mēģina pārņemt Juris Savickis, gan “Grindeks”. Kā jūs to visu komentētu?
Pēc manas informācijas, ir ļoti daudz uzņēmēju, kuri gribētu iegādāties “Olainfarm”, jo tas tiešām ir ļoti labs un veiksmīgs uzņēmums. Nepatīkamākā daļa ir tā, ka daudzi grib izmantot šo nepatīkamo situāciju, kad vēl nav nostabilizējusies akcionāru struktūra, lai nopirktu to par ļoti lētu cenu.
Taču, kā jau es pieminēju, Irina Maligina neplāno savu akciju pārdošanu. Viņa vēlas, lai uzņēmums saglabātos pašreizējā stāvoklī. Es esmu pārliecināts, ka viņai tas arī izdosies. Jebkurā gadījumā viņa ļoti respektē tēva gribu, ka piecu gadu laikā “Olainfarm” netiek pārdots. Es ļoti ceru, ka arī pārējās Maligina meitas rīkosies tāpat un akcionāru struktūra arī nemainīsies. Tikai caur akciju pārdošanu to var arī izdarīt, jo Maligina kungam tieši un netieši piederēja aptuveni 70% “Olainfarm” akciju.
Vai visu šo notikumu iespaidā jūs uzskatāt, ka būtu jākoriģē arī šim gadam plānotie “Olainfarm” darbības rezultāti – apgrozījums, peļņa?
Domāju, ka nē. Spriežot pēc tiem darbības rezultātiem, par kuriem valde jau ir atskaitījusies biržā, kopējā koncerna apgrozījuma un peļņas prognoze tiek izpildīta. Ja trešajā ceturksnī būs kaut kādas korekcijas, tad ceturtajā tas jebkurā gadījumā izlīdzināsies, un gada rezultāti būs tādi, kā plānoti. Šobrīd nav nekādu kritumu vai problēmu.
Kādēļ arī bija svarīgi pielikt punktu iepriekšējās padomes darbam 4.septembrī? Tieši tad bija plānotas radikālas pārmaiņas. Pirms tam kaut kādu iemeslu dēļ valde varēja turpināt darbu. Tādēļ arī jaunajai padomei nav pretenziju pret valdi, jo, neraugoties uz to spiedienu, kas pret viņiem bija, viņi pildīja savus pienākumus. Tikai emocionālais fons, protams, visu laiku bija diezgan smags. Tagad uz konkrētiem cilvēkiem vairs nav spiediena un viņi mierīgi var veikt savu darbu. Tādēļ es domāju, ka rezultāti būs ļoti labi. Savukārt perspektīvā, ja mēs realizēsim to plānu, par ko esam vienojušies, tur būs nevis mīnusi, bet plusi.
Varbūt jūs soli pa solim varētu izstāstīt, ko grasāties darīt, lai sasniegtu Valērija Maligina vīziju par “Olainfarm” kā lielāko zāļu ražotāju Latvijā? Un cik gadu laikā jūs to plānojat?
Par gadiem ir tā, ka tas ir nepārtraukts process. “Olainfarm” ir mūsu pamatražotne, tai ir savas rezerves, un uz tās bāzes var veidot arī jaunus produktus. Bet nopietns izrāviens un nopietna attīstība, lai kļūtu par nopietnu spēlētāju vismaz reģionā, var notikt tikai tad, ja koncernā parādīsies jauni uzņēmumi un tiks paplašināts produktu portfelis. Katra ražotne nāk klāt ne tikai ar tehnisko resursu, bet arī ar produktiem. Pašā “Olainfarm” gatavās produkcijas apjomi joprojām var augt, bet tas nedos tādu izrāvienu, kāds bija sākotnējā periodā.
Mēs uzskatām, ka Valērija Maligina vīzija bija pareiza tādā apstāklī, ka viņš redzēja plusu jaunu uzņēmumu piesaistē. Tagad ir “Tonus Elast” Liepājā, ir “Silvanols”, Baltkrievijas ražotne. Katrs no šiem uzņēmumiem ir devis ne tikai pieaugumu apgrozījuma skaitļos, bet ir arī jauni produkti un jauni tirgi. Tas ir ceļš, pa kuru mēs iesim, – jaunu uzņēmumu iegāde un realizācijas tirgus palielināšanās. Arī Baltkrievijā tagad ir plānota jaunu aptieku iegāde, jo tas ir ļoti labi, ja jums ir vieta, kur pašiem tirgot savu produkciju. Tas pats attiecas uz Latviju, jo “Olainfarm” īpatnība, salīdzinot ar citiem vietējiem ražotājiem, ir tas, ka arī Latvijā realizācijas apjoms ir salīdzinoši liels. Latvija ir otrs lielākais noieta tirgus pēc Krievijas. Vienlaikus tas norāda arī uz to, ka eksporta tirgus kapacitāti var palielināt.
Apkopojot visu, mērķis ir meklēt jaunus tirgus, izplesties jau esošajos tirgos un meklēt jaunus izplatītājus tajos. Jaunu uzņēmumu iegāde, lielu uzsvaru liekot uz to, lai tiem būtu jauni produkti, nevis vienkārši tehniska ražotne. Tehniskā rezerve mums ir, tādēļ svarīgi ir piestrādāt pie realizācijas, pie eksporta tirgiem, un, protams, labi, ja parādīsies jauni produkti.
Tātad jūsu doma ir iegūt jaunus produktus, pārņemot citus uzņēmumus?
Tā īsti nevar teikt.
Sadarbība šajā virzienā jau bija notikusi, un mēs pašlaik domājam arī par to, lai pievērstos veterināro medikamentu līnijai. Daudziem lielajiem zāļu ražotājiem ir savi veterināro medikamentu departamenti. Arī mēs ar saviem resursiem to varam izdarīt, jo daudzus cilvēkiem domātus medikamentus šodien izmanto arī veterinārajā medicīnā. Piemēram, furasolu, antiseptiķus. Tādēļ tas ir viegli realizējams.
“Olainfarm” top arī jauni medikamenti. Tie ir gan oriģinālprodukti, gan ģenēriskie produkti. Mums ir gan savas laboratorijas, gan sadarbības partneri. Nekādā gadījumā nav pārtraukta sadarbība ar Latvijas Organiskās sintēzes institūtu. Mums ir aktīvi līgumi, un, kad ir tāda vajadzība, tad palīdzība tiek sniegta. Tas nekur nav pazudis. Tas, ka Kalviņa kungs publiski ir paziņojis, ka vairs neplāno sadarboties, tas ir viņa personiskais viedoklis. Arī mums “Olainfarm” nav nekādu iebildumu ar viņu sadarboties kā ar izcilu speciālistu. Kritika bija vērsta pret padomi, ko viņš vadīja. Savukārt pret viņu kā pret zinātnieku mums ir liela cieņa.
Ko teiksiet sapulcē darbiniekiem?
Pirmkārt, mēs atbildēsim uz viņu jautājumiem. “Olainfarm” kadru mainība nekad nav bijusi liela, kas nozīmē, ka cilvēki pārsvarā tur strādā ilgi un ir veltījuši tam daudzus gadus. Protams, ka uzņēmums attīstīsies, ja tam būs labi peļņas rādītāji. Tad tas atsauksies arī uz darbinieku atalgojumu un darba vidi. Tas arī ir galvenais, lai darbs ir stabils, lai apstākļi uzlabojas un katra padome neīsteno haotisku kadru politiku. To mēs arī viņiem teiksim, informēsim par saviem plāniem. Es pieļauju, ka būs arī ļoti cilvēciski jautājumi.
• Publicēta: 18.09.2018 01:47
• Alise Sņegireva, Inguna Ukenābele, LETA
…Info avots: http://www.leta.lv/plus/133EFB5D-B26A-AC7B-91EC-7A2307A6C257/

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

haralds elceris on Pidriķis vai sabotieris?
haralds elceris on Nacionālās apvienības cirks
haralds elceris on Nodokļu reforma ir vilšanās
haralds elceris on Latvija uz kara takas
haralds elceris on Latvija uz kara takas