Līdz ar nodokļu reformu, kas stājās spēkā šogad, autoratlīdzību saņēmējiem ir jāuzmanās, lai nekļūtu par nodokļu parādniekiem, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atklāja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). Viņa noliedza, ka nodokļu reforma radītu haosu vai jucekli, bet ir jārēķinās ar to, ka ir ieviesta pilnīgi jauna sistēma, un ir sarežģītāka nodokļu administrēšana, bet galvenais mērķis bija radīt sistēmu, kas ir labvēlīgāka iedzīvotājiem. Reformas rezultātā būs sarežģītāk Valsts ieņēmumu dienestam (VID) un grāmatvežiem, bet svarīgāk, lai iedzīvotāji to ieguvumu sajustu katru mēnesi, raidījumā vēstīja ministre. Līdz ar nodokļu reformas ieviešanu, pārsniedzot noteiktos gada ienākumu “griestus”, tiek piemērota augstāka ienākuma nodokļa likme. Ja ienākuma griesti pārsniegti, bet lielāka likme netika piemērota, cilvēks var kļūt par nodokļa parādnieku.
Neizpratni par finanšu ministres ieteikumu pauž Inga Liepa-Meiere.
Inga @IngaLiepaMeiere
“Jābūt uzmanīgiem” un “jāuzmanās”. Ekselents nodokļu reformas rezultāts. Kas ievēl ZZS?? https://twitter.com/krustpunkta/status/961206131224973312
Wed Feb 07 12:16:40 +0000 2018
Situāciju neizprot žurnālists Toms Zariņš.
Toms Zariņš @zarinstoms
Es labprātāk gribētu zināt, kāpēc ministrija cilvēkus šādā situācijā ir nostādījusi https://twitter.com/lsmlv/status/961206309164023808
Wed Feb 07 12:36:44 +0000 2018
Par savu nākotni norūpējies tvitera lietotājs ar pseidonīmu “Mister”.
Mister @nnkkpps
@lsmlv @Krustpunkta @DanaReiznieceOz Nu, kas tas ir nu…? Labāk visas savas idejas un biznesus veikt citur, šeit ņem un ņem, bet kā nedod tā nedod! Jāuzmanās! Aiz katra stūra lūr VID!
Wed Feb 07 11:59:37 +0000 2018
…Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/ee6488a1-48da-446f-b390-a0b48b937241

